Виставкова діяльність

Програма розвитку виставково-ярмаркової діяльності, розроблена відповідно до розпорядження Президента України від 02.11.2000 №343/2000-рп «Про вдосконалення проведення виставково-ярмаркових заходів в Україні», враховуючи Концепцію розвитку виставково-ярмаркової діяльності, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2007 №1065, з метою створення сприятливих умов для ефективного розвитку виставково-ярмаркової діяльності в області, пропагування виробничого та інвестиційного потенціалу області, розширення торговельно-економічних зв’язків.

Департаментом спільно з іншими структурними підрозділами облдержадміністрації, райдержадміністраціями, міськвиконкомами проведено ряд заходів, спрямованих на підтримку виставкової діяльності в області.

Відповідно до Програми протягом 2013 року проведено ряд виставкових заходів, завдяки яким підписано важливі двосторонні угоди.

27 – 30 березня 2013 року туристичний потенціал області було представлено на XІХ Міжнародній спеціалізованій виставці «UITT- 2013 Україна – Подорожі та туризм».

Урочиста церемонія відкриття Дня Європи за участі обласної державної адміністрації, євроклубів, громадських організацій, туроператорів, мешканців та гостей міста пройшла 18 травня на Театральній площі міста. Було облаштоване „Європейське містечкоˮ, в якому євроклуби та туроператори області під лозунгом „Черкащина ближча до Європи, ніж ти думаєшˮ презентували туристично привабливі місця регіону. Також, в рамках „Євромістечкаˮ діяв інформаційний пункт „Дізнайся більше про ЄСˮ де розповсюджувалася промоційно-інформаційна продукція. На базі Центру європейської інформації обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Тараса Шевченка, 22 травня проведена веб-конференція з експертом на тему „Порівняння вигод та витрат від приєднання України до Митного Союзу та Угоди про Асоціацію з ЄСˮ.

13-14 червня 2013 року у Києві на першій міжнародній бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners» було презентовано інвестиційний та туристичний потенціал Черкаської області.

20-23 серпня 2013 року економічний, промисловий та туристичний потенціал області було представлено на щорічній Всеукраїнській виставковій акції „Барвиста Україна 2013”.

Культурний потенціал регіону було представлено вокальним гуртом „Буднітай”.

Під час проведення 26-27 вересня 2013 року в с. Свидівок, Черкаського району Інвестиційного форуму 2013 «Черкащина – територія співпраці» було організовано та проведено виставку провідних підприємств області та представлено туристично-рекреаційний потенціал регіону.

7-10 жовтня 2013 року відбувся візит делегації Черкаської області до м. Мадрид Королівства Іспанії. Перед іспанськими діловими колами були представлені інвестиційні проекти, а також туристичний потенціал Черкаської області. 9  жовтня цього року в Посольстві України в Королівстві Іспанія відбулася презентація української кухні, відкриття виставки картин та інших мистецьких виробів художників Черкащини, а також виступ черкаського вокального ансамблю «Орфей».

17 жовтня 2013 року на VI Міжнародному інвестиційному саміті та виставці «Сталий розвиток: енергоефективність, ресурсозбереження, екобезпека» делегацією від обласної державної адміністрації було презентовано інвестиційні проекти регіону, культурний та історичний потенціал.

23-25 жовтня 2013 року туристичний потенціал Черкаської області був представлений на Міжнародному туристичному салоні „Україна”. Загалом на виставці було представлено більше 40 країн та туристичних напрямків світу, а також провідні туристичні регіони України. Головною тематикою Черкаської експозиції стала презентація найважливішої культурної та туристичної події 2014 року в Україні – святкування 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

За результатами проведення туристичного салону UITM’2013 було налагоджено зв’язки з представниками діаспор Канади, США та з рядом всеукраїнських туроператорів досягнуто домовленостей. Черкаська облдержадміністрація отримала диплом-сертифікат учасника туристичного салону.